Kampus Eureka

Kampus Eureka to aktywne wycieczki szkolne oraz rodzinne zabawy warsztatowe. Tutaj eksperymentujemy i odtwarzamy doświadczenia wielkich wynalazców.

Etnopracownia

Etnopracownia to miejsce zabaw naturalnymi materiałami – inspiracji do zajęć warsztatowych szukamy w tematach eko i etno. Przez cały rok zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne do naszej siedziby w Wejherowie. Klimatyczne sale, pachnące wikliną i sianem umożliwiają bałagan twórczy i dobrą zabawę.

Pałac – Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki

Pałac wejherowski zwany Pałacem Przebendowskim i Keyserlingków, to zabytkowa XIX-wieczna rezydencja właścicieli dóbr wejherowskich, w której obecnie mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i restauracja.

Ratusz – multimedialne 20-lecie międzywojenne Wejherowa

Historyczna sala w wejherowskim ratuszu to: gabinet Teodora Bolduana, Bank Polski, kawiarnia, zakład zrgatmistrzowski, fryzjer „Rococo”, warsztat stolarski, fotobudka i inne atrakcje multimedialne

Manufaktura słodyczy

To miejsce, gdzie jest smacznie, słodko i kolorowo, gdzie można twórczo i niebanalnie spędzić czas, miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych – wspólnej pracy, zabawy i niezapomnianych wrażeń. To pierwsza na Jurze Manufaktura, w której lizaki i karmelki wyrabiane są ręcznie, według tradycyjnych receptur w oparciu o naturalne składniki i aromaty.

Młynówka

Warsztaty piekarnicze
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna

Aby poznać faunę i florę Parku Miejskiego w Wejherowie warto wybrać się na spacer ścieżką przyrodniczo-edukacyjną z botanikiem. Park skupia wiele okazów bardzo atrakcyjnych drzew i innych roślin. Trasa ścieżki edukacyjnej wiedzie m.in. przez ponad 300-metrowej długości kładkę drewnianą na środkowym tarasie parkowym, która biegnie nad mokradłami. Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna także poprzez miejsce, gdzie bytują ptaki m.in. bieliki, żurawie i kaczki. Spacery edukacyjne organizowane są latem. Zapisy-nr tel. 668 686 490.

Przystań rowerów wodnych „Ławeczka”

Dzięki renowacji i pogłębieniu kanałów wodnych w wejherowskim parku została uruchomiona sezonowa żegluga rowerami wodnymi, które stały się atrakcją dla turystów i mieszkańców. Kanały parkowe są w miarę szerokie i niezbyt głębokie. Kilkusetmetrowy kanał w kształcie odwróconej i wydłużonej literki „U” zapewnia przyjemne pływanie, atrakcyjny wypoczynek i miły relaks. W przystani „Ławeczka” jest 7 rowerów, w tym kaczor, łabędź, delfin, mini-rowerek oraz trzy samochody

Strusia farma w Kniewie

Strusia Farma w Kniewie jest miejscem wypoczynku dla dużych i małych. Jest to obiekt, który możesz zwiedzić indywidualnie lub przyjechać tu z grupą. W wesołej atmosferze zorganizujesz u nas wycieczkę szkolną, urodziny, imprezę firmową, spotkanie z przyjaciółmi. Tutaj spotkasz się oko w oko ze strusiem afrykańskim – największym ptakiem na ziemi!

Filharmonia Kaszubska

Filharmonia Kaszubska, będąca siedzibą Wejherowskiego Centrum Kultury, wyposażona jest w Salę Główną z widownią, na której w wygodnych fotelach zasiąść mogą 374 osoby. To właśnie tu odbywa się większość wydarzeń z repertuaru instytucji. Sala Główna spełnia również funkcję Sali kinowej. Projekcje odbywają się także w Sali Kameralnej, w której filmy oglądać może 46 osób jednocześnie. Oprócz szeregu doskonale wyposażonych pracowni artystycznych, Filharmonia dysponuje również profesjonalnym studiem nagrań, w którym artyści tworzą swoje albumy.

Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska było czwartą z kolei kalwarią powstałą w czasach Rzeczypospolitej szlacheckiej po Zebrzydowskiej, Pakoskiej i Żmudzińskiej. Inicjatorem jej utworzenia i głównym fundatorem był wojewoda malborski Jakub Wejher. 
Starania o zgodę władz kościelnych Wejher wszczął prawdopodobnie równocześnie z lokowaniem Wejherowskiej Woli, późniejszego Wejherowa.

Lodowisko