Doświadczenia i warsztaty

Doświadczenia i warsztaty

Wesołe cudaki i zwierzaki z siana

Wesołe cudaki i zwierzaki z siana
Sianko, kolorowa tasiemka, ziarna kukurydzy lub fasola – tylko tyle wystarczy by każdy stworzył wesołe zwierzątko lub swojego cudaka. Dobra zabawa, masa śmiechu i zadowolona mina z własnego talentu – GWARANTOWANE!

od 4 lat, cena 13 zł/1h
grupa do 100 osób


Serce na prezent

Serce z wikliny
Ktoś z bliskich obchodzi urodziny lub inną uroczystość? Dzień Babci, Dzień Mamy lub Taty? Zapraszamy do pracowni. Serce zrobione z naturalnych materiałów, wykonane z pasją i zaangażowaniem to sympatyczny upominek dla bliskich.

cena 24 zł/3 serca
20 zł/2 serca
15 zł/1 serce


Osada ule – o pszczołach bez pszczół

Osada Ule
Przestrzeń wśród łąk to dobre miejsce na zabawy tematem pszczelarstwa. Główny program Osady Ule znajdziecie Państwo poniżej, ale w osadzie realizujemy też programy autorskie dla młodzieży i dorosłych – zapraszamy do kontaktu.
Grupę dzielimy na 3 części i kolejno bawimy się w trzema aktywnościami:

1. Słuchamy o roli pszczół w ulu i dzielimy się na rywalizujące zespoły – z mega kwiatów zbieramy pyłek do równie dużych uli.
2. Oglądamy i przymierzamy elementy wyposażenia pszczelarza: kapelusz, rękawica, dymiarkę.
3. Robimy świece z węzy
4. Danie z ogniska – pieczonki lub kiełbaski.

Cena: 37 zł/uczestnik.


Mega kule

Mega kula
Dzielimy się na czteroosobowe zespoły i rozgrywamy turniej. Zawodnicy zakładają dmuchane kule i zaczynamy rozgrywki.
Turniej prowadzimy na pobliskiej łące przy ul. Ofiar Katynia.

cena: 22 zł/osoba
grupa do 50 osób
czas: 1h


Świat UV

Zaczynamy od świecącego lasera. Sprawdzamy gdzie wykorzystujemy luminescencję, co zobaczymy w zielonym świetle mikroskopu, czy chlorofil bywa czerwony, co świeci na niebiesko i badamy banknoty. Młodsze grupy malują w UV, a starsze szukają bursztynów.
od 8 lat, cena 25 zł/1h


Wydrukuj swój deser oraz eko torbę

Sitodruk Żarki
Słodkie drukowanie dżemem na andrutach i sitodruk na bawełnianych torbach.

cena: 30 zł/osoba od 10 lat grupa do 26 osób czas: 1h


Glutki, własne żelki i mega gumy balonowe

Glutki i żelki
Ciecz nienewtonowska czy zabawa fluorescencyjnymi glutkami? Samodzielnie robimy własne żelki o smaku coca-coli i soków owocowych. Dla młodzieży od 10 lat dodatkowo mega gumy balonowe w świetle UV.

cena: 25 zł/osoba grupa do 50 osób czas: 1h


Bransoletki światłowodowe

Światłowodowe bransoletki
Poznajemy tajniki rozchodzenia się światła własnoręcznie wykonując bransoletki światłowodowe oraz obserwując propagację światła laserowego w galaretce, oczywiście jadalnej - wiśniowej i agrestowej . Dodatkowo za pomocą lasera obserwujemy świat niewidoczny gołym okiem, czyli to co żyje w wodzie z kałuży. Próbujemy także ugiąć światło w strumieniu wody, powtarzamy doświadczenia Tyndalla.

cena: 20 zł/osoba grupa do 50 osób czas: 1h


Warsztat świąteczny eko-ozdoby

Świąteczne warsztaty

Proponujemy program świątecznych eko-ozdób, który możemy zrealizować w Państwa placówce lub w naszych pracowniach. Program warsztatów dostosowujemy do wieku grupy.

 

Więcej...


Kwadratowy świat

Rodzinne warsztaty
Drewno to przyjemny, ekologiczny materiał, a udostępnione w wielu różnych kształtach pozwala na kreatywność. Uczestnicy dostają znane od zawsze drewniane klocki oraz kołeczki i składają swoje postacie i zwierzaki, na koniec zostaje już tylko zabawa kolorami.
od 8 lat, cena 18 zł/1h

Skórzane breloczki czyli młody szewc

Breloczki
Dawny warsztat rzemieślniczy i młodzi czeladnicy czyli każdy pracuje ze swoimi narzędziami: wybijakiem i młotkiem szewskim. Na przygotowanych wcześniej formach wybijamy własny wzór, przeplatamy rzemyki i koraliki, a na koniec nitujemy i własny breloczek gotowy.

cena: 22 zł/osoba grupa do 26 osób czas: 1h


Warsztaty WIELKANOCNE eko-dekoracje na 100 sposobów!

Najbliższe święta to doskonała okazja do zabaw naturalnymi materiałami i wiosennymi kolorami. Korzystając z siana, wikliny czy brzozy robimy świąteczne dekoracje na różne sposoby.