Jarmark bożonarodzeniowy

Jak co roku, również teraz można zrobić zakupy na świąteczynym jarmarku.W oświetlonych kramach można kupić świąteczne przysamki albo ozdoby.

Lodowisko na rynku

Lodowisko dla najmłodszych zaprasza na rynek przed ratuszem.

Świąteczna iluminacja

Palarnia kawy

Fontanna świetlna

Atrakcyjną ozdobą wejherowskiego parky jest fontanna świetlna tryskająca barwnymi strumieniami w pieczołowicie odremontowanym kanale przy ulicy Parkowej. Wzdłuż kanałuzamontowanych jest blisko 90 dysz. Są one podświetlane tworząc bardzo ciekawą atmosferę i klimat tego uroczego miejsca w parku.

Aleja Różana

Po wejściu do parku od strony ulicy Parkowej bezpośrednio za kanałem z fontanną świetlną biegnie Aleja Różana składająca się z 1700 krzaków róż w wielu odcieniach. Aleja, prowadząca ze stylowego mostku do Pałacu Keyserlingków.

Grający kaszuba

W Parku Miejskim, tuż za Aleją Różaną, napotykamy rzeźbę Kaszuby grającego na akordeonie, która wieńczy Szlak Nut Kaszubskich. Obok postaci Grającego Kaszuby umieszczony został kamień z wygrawerowanym tekstem Abecadła Kaszubskiego. Kaszuba wygrywa i wyśpiewuje melodie tradycyjnej wyliczanki, która dawniej pod zaborem pruskim uczyła dzieci języka kaszubskiego, a obecnie prowadzi turystów po Wejherowie.

Szlak Kaszubskich Nut

Wędrując za rozmieszczonymi po mieście 14. elementami Szlaku Nut Kaszubskich można podczas spaceru zobaczyć m.in. kościół św. Anny, Rynek, Park, Filharmonię Kaszubską czy Kalwarię Wejherowską.

Staw z domkiem łabędzi

Rejon stawu na dolnym tarasie Parku Miejskiego, z domkiem dla łabędzi i kaczek stanowi od wielu lat ulubione miejsce spacerów mieszkańców i turystów. Po stawie pływają łabędzie czarne i łabędzie czarnoszyje oraz kaczki krzyżówki różnych odmian. Ptaki przyciągają uwagę spacerujących, a przede wszystkim dzieci.

Woliery z bielikami i żurawiami

W parku można oglądać z bliska w wolierach rzadkie ptaki – bieliki oraz żurawie koroniaste. Każda z wolier ma pow. 185m2 i ponad 8m wysokości, ptaki można też obserwować przez internet na stronie www.wejherowo.pl. (patrz: Kamery Online – Bieliki w parku).

Zespół placów zabaw

Zespół parkowych placów zabaw, zwany Strefą Wypoczynku i Rekreacji Rodzinnej, to miejsce najchętniej odwiedzane przez rodziny z dziećmi i młodzież. W 2010 roku powstał nowoczesny zespół placów zabaw o powierzchni ponad 2500m2 pokryty miękką, amortyzującą nawierzchnią, na którym zamontowano ponad 20 różnych atrakcyjnych urządzeń zabawowych. W skład zespołu placu zabaw weszły m.in. wspinaczko-zjeżdżalnie, trampoliny, skałka wspinaczkowa, huśtawki, mini-karuzele, różnego rodzaju bujaki, pająk sieciowo-linowy oraz zewnętrzne stoły do ping-ponga oraz gry w szachy.

Siłownia w parku

Fontanna Św Franciszka